Šv. Velykos viena gražiausių švenčių siejamų su bundančia gamta, grįžtančiais paukščiais, atgyjančia gyvūnija. Ši šventė turi labai senas ir gilias tradicijas, kurioms įtaką darė krikščionybė ir pagonybė. Viena iš įdomiausių šios šventės tradicijų – kiaušinių marginimas. Šiai dienai žinome daugybę margučių dažymo būdų, tokių kaip: dažymas vašku ir natūraliais dažais, marginimas lipniomis juostelėmis, marginimas kempinėle, skutinėjimas, puošimas žolynais ir gėlėmis, dekoravimas siūlais, vilna ar dekoratyviomis juostelėmis, kiaušinių puošimas džiovintais augalais, grūdais.

Vaikai  Velykinių margučių konkursas Vaikai 300x225
Vaikai_1  Velykinių margučių konkursas Vaikai 1 300x225
Rankdarbių ir drabužių modeliavimo studijos vaikai pagamino papje-mase technika patį didžiausią kiaušinį, kurį dekoravo dekupažu ir pavasarinėmis gėlėmis. Kitas vaikų kolektyvinis darbas – tai būtų išpustų kiaušinių dekoravimas servetėlėmis, kiaušinio lukštais ir plunksnomis.
Vaikai_2  Velykinių margučių konkursas Vaikai 2 300x225
Vaikai_3  Velykinių margučių konkursas Vaikai 3 300x225
Ugnė dekoravo kiaušinius kvilingo technika Atvirutės pagamintos antspaudo technika panaudojant stiklą.
4  Velykinių margučių konkursas 4 300x225
5  Velykinių margučių konkursas 5 300x225
Erika ir Justė Mikelionytės, dailės ir keramikos studija. Antras margutis – gaminome iš kruopų
Margutis milžinas, jį gaminome visa šeima iš krepinio konkursui VU „CUP“ prekybos centro
popieriaus Vilniaus Viršuliškių m-klos konkursui „Margutis velykinei eglutei papuošti.
– milžinas“